Pawie piórko

Oprócz Wieżyczki Eiffela mam jeszcze jednego bzika, taki drugi ulubiony motyw. Są nimi pawie i pawie piórka. Stąd też można wytłumaczyć powód szalonego pomysłu na olbrzymi haft... Uwielbiam te magiczne kolory, są takie hipnotyzujące i tajemnicze. Jestem bezsilna ponieważ nie potrafię przejść obojętnie koło pawich hafcików i tak na mojej liście 2014 jest ich aż już 3-4, nie wliczając olbrzyma!   

Przechodząc do sedna, chciałabym Wam pokazać hafcik zaczęty jeszcze we Francji, w La Rochelle - czyli jakiś rok temu? Zastanawiam się co było powodem niedokończenia... haftowanie na ciemnej tkaninie? brak wydruku wzoru? może biała nitka? Motywacją do skończenia go teraz było wyzwanie na Hamaku, związane z ptakami. No nie udało się, znowu ^^ jednak cieszę się, że niektórym projekt się spodobał i oddali swój głosik. Baaardzo dziękuję.
Z pawiego piórka powstał Sekretnik. 


wzór: Light as a feather, Cross Stitcher 256
haftowany na granatowym lnie białą nitką, napis szarą
plus wstążka


Początkowo na okładce miało być tylko piórko - jednak ja gapa, rok temu źle ucięłam materiał i podczas klejenia zabrakło mi troszkę na dole, hafcik nie mógł znaleźć się w centrum! Niestety, górna część notesu wydała mi się za pusta i wiele nie myśląc wykombinowałam napis :D w 3d!   
Co znajdzie się w środku...? Pamiętnika nie piszę, na moją kreatywność mam specjalny notesik od Violi... Do głowy przyszedł mi pomysł wklejania biletów* z podróży, mapek, zdjęć :D 
*jestem zbieraczem biletów, nie ważne czy to samolot, pociąg, autobus, czy muzeum... 
Jak Wam się podoba? 
Jestem bardzo z siebie dumna, pierwszy raz wykorzystałam hafcik jako okładka do notesu. Chyba mi się to spodobało, bo znowu..., w głowie mam już kilka podobnych pomysłów. 

Dziękuję za świetne komentarze :) Buziaki! 

Komentarze

 1. Fantastyczne jest to pióro. Widziałam u paru osób. Od dawna mi sie podoba, ale sama nie wiedzialabym do czego go wykorzystać

  OdpowiedzUsuń
 2. Haft jest piękny (pawie są piękne...)! Wykorzystałaś go bardzo pomysłowo :)).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest przepiękny, motyw piórka naprawdę jest wyjątkowy... :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł :) Podobuje mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Głosowałam na Twój sekretnik, piękny wzór i świetny pomysł na wykorzystanie go :)

  OdpowiedzUsuń
 6. cudny, wiesz o tym... hihi delikatny, elegancki i uroczy

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna okładka, też lubię pawie piórka:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł! Sama oglądam od kilku lat ten wzór i się zastanawiam czy by tak go nie wyhaftować :) Bardzo podoba mi się pomysł na wykorzystanie go jako okładkę :D

  OdpowiedzUsuń
 9. To jedno zdjęcie w Siłowni Twórczej nie pokazało, ile pracy musiałaś włożyć w to małe cudo :) i jak precyzyjnie okleiłaś ten notatnik, po prostu świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie wykonany drobiazg! Idealny na prezent! Super jesteś w tych szczegółach!

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie dopracowany, a napis 3D to taka "kropka nad i" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomysł z tym sekretnikiem miałas :) Gdybys nie pisała ze cos poszło nie tak wcale bym sie nie domysliła ze musiałas kombinowac :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Haft i jego wykorzystanie świetne! Super pomysł;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz